Podpora cyklistiky díky zabezpečené kolárně u metra Opatov

Podpora cyklistiky díky zabezpečené kolárně u metra Opatov

V bezprostřední blízkosti stanice metra Opatov vznikne v létě zabezpečená veřejná kolárna pro 30 kol. Jedná se o pilotní projekt, na kterém pracujeme druhým rokem a který by měl ukázat ochotu lidí využívat kombinované dopravy namísto té automobilové.

Typickým uživatelem této kolárny by tak mohl být člověk pracující v Praze, ale bydlící v jihovýchodní části Prahy či v přilehlé obci s horší dopravní obslužností, který by tak mohl využít právě kolo k dopravě k nejbližšímu metru a nezatěžoval by tak parkoviště a silnice v naší městské části svým automobilem, jak to dělá doposud.

Kolárna budou pod stálým kamerovým dohledem, přístupné v prvé fázi pomocí karet Lítačka, později i pomocí její mobilní aplikace. Pakliže se osvědčí, budou podobné kolárny umístěny i na dalších místech naší městské části a celé Prahy. Výrazně se tak zvýší potenciál cyklisticky ve městě nejen pro příměstské občany, ale i pro obyvatele města, kteří tak budou moci kombinovat veřejnou dopravu a své kolo bez obav z jeho ztráty.

Veřejná kolárna je projekt ve spolupráci TSK, ICT Operátora a MČ 11. Za Piráty je to další střípek z našeho programu, se kterým jsme se o přízeň občanů ucházeli.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Renovace veřejného osvětlení
15.05.2023

Renovace veřejného osvětlení

V minulém volebním období se spustila obnova veřejného osvětlení na velké části naší městské části. Iniciátorem této rekonstrukce byl náš tehdejší radní Martin Duška.

Parkování snadno a rychle?
21.07.2022

Parkování snadno a rychle?

Pirátské listy Praha 11, léto 2022 – Akorát že vůbec! Po dlouhých letech jsme přistoupili k řešení problematiky parkování jako první. Na našem sídlišti jde o strukturální problém způsobený výstavbou bytových domů v době, kdy...

Bezpečné cesty do škol - ZŠ a MŠ Chodov
16.04.2022

Bezpečné cesty do škol - ZŠ a MŠ Chodov

Praha, 16. dubna 2022 – Koncem února jsme odevzdali dopravní studii financovanou hl. m. Prahou, s cílem zajistit zkvalitnění pěších vazeb pro děti. Jedná se o celopražský projekt. Studie je společnou prací Institutu plánování a...