Otevřené školky i v létě

Otevřené školky i v létě

Na jaře vzhledem k vládním opatřením byly uzavřené i mateřské školy na naší městské části. Rodiče z Jižního Města začala zajímat možnost prodlouženého prázdninového provozu mateřských škol.

Na toto téma jsem se tehdy sešla se skupinou maminek a diskutovala s nimi o jejich představách.

Letos v létě jsme prázdninový provoz prodloužili o jeden týden. Iniciovala jsem jednání s ředitelkami našich mateřských škol a společně jsme se rozhodli, že se pokusíme vymyslet nový model prázdninového provozu. Cílem je pokrýt celé dva měsíce, tedy červenec i srpen, tak aby byla v určité oblasti vždy otevřena jedna školka.

Na včerejší (21. října 2020) schůzce jsme se o další krok přiblížili k cíli. Návrh na nový prázdninový provoz jsem probrala detailně s ředitelkami všech našich mateřských škol (samozřejmě online). Shodli jsme se, že je to příležitost, jak posunout dál spolupráci všech aktérů předškolního vzdělávání.

Definitivní návrh nového prázdninového provozu předložím na magistrát.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Posíláme modemy do jihoměstských rodin
12.11.2020

Posíláme modemy do jihoměstských rodin

Od počátku přechodu na distanční výuku jsme shromažďovali požadavky našich škol. Ředitelky a ředitele jsem požádala, aby oslovili rodiče a ověřili možnosti internetového připojení z jejich domovů. Na základě získaných informací se naše městská část...