Programové prohlášení Rady MČ Praha 11

Programové prohlášení Rady MČ Praha 11

Rada městské části Praha 11 dnes vydala programové prohlášení, tedy seznam úkolů a svých priorit, které chce splnit a na které se chce především zaměřit.

S celým dokumentem se můžete seznámit ZDE.

Česká pirátská strana má v Radě MČ tři představitele. Jsou jimi starosta Jiří Dohnal, radní pro školství Mgr. Zuzana Ujhelyiová a radní pro dopravu a otevřenou radnici Mgr. Martin Duška.

Jaké mají tedy priority Piráti ve vedení městské části Praha 11? Starosta Jiří dohnal chce především stabilizovat Jižní Město a nastartovat umírněný rozvoj naší městské části. Praha 11 v posledních mnoha letech stagnovala a prakticky vůbec se nerozvíjela. Důvodem bylo slabé vedení, nestabilní koalice a mnohdy i nekompetentní lidé ve vedoucích politických funkcích naší radnice. Jižní Město se tak potýká s řadou problémů zděděných po předchozích politických reprezentacích, které je nyní třeba v první řadě řešit. Stagnují služby, infrastruktura se rozpadá a bytová výstavba se prakticky zastavila. To vše bude řešit Jiří Dohnal z pozice starosty.

“Trvalá péče o rozvoj vzdělávacích institucí zřízených naší městskou částí je mou hlavní a dlouhodobou prioritou. Výsledkem pak bude prohloubené partnerství na všech úrovních”, tak vidí své hlavní cíle radní pro školství Mgr. Zuzana Ujhelyiová.

Za dopravu a otevřenou radnici dodává radní Martin Duška: “Mojí prioritou je bezpečná doprava. Nejprve chci investovat do rekonstrukcí. Druhým krokem je inteligentní monitorování dopravy. Třetím krokem je doprava v klidu díky posílení parkovacích kapacit. V rámci gesce otevřené radnice chceme připravit a spustit projekt Otevřených dat, tak aby úřad co nejtransparentněji zveřejňoval informace.”

“Transparentnost je doménou Pirátů, proto bychom chtěli kromě jiného zavést rozklikávací rozpočet na úroveň faktur. Dále vytvoříme mapu s přehledem chystaných investičních projektů na území městské části.”, uvedl starosta Prahy 11 Jiří Dohnal.

Ke stažení: 2019-04-30-programove-prohlaseni-rady.pdf

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Podepsána koaliční smlouva
15.02.2019

Podepsána koaliční smlouva

V pátek 15.2.2019 byla slavnostně podepsána koaliční smlouva. Na jednání Zastupitelstva MČ Praha 11 v úterý 19.2.2019 bude zvolena nová Rada vzešlá z podzimních komunálních voleb. Stará Rada bez politického mandátu tím skončí. Jsme rádi,...