Reakce zastupitelského klubu Pirátů Praha 11 na stanovisko klubu hnutí ANO ze dne 18. 2. 2021

Reakce zastupitelského klubu Pirátů Praha 11 na stanovisko klubu hnutí ANO ze dne 18. 2. 2021

Praha 22. února 2021 - Přinášíme reakci našeho zastupitelského klubu na stanovisko klubu hnutí ANO ze dne 18. 2. 2021.

Piráty Praha 11 udivuje postup koaličního partnera, který považujeme za porušení koaličně partnerského přístupu.

Jsme velmi překvapeni, že se hnutí ANO svým nátlakem snaží skrýt důležitou podstatu problematiky školství, a to je zanedbaná péče o školní budovy, za což přímo zodpovídá radní pro majetek za ANO Ondřej Prokop.

14.2.2021 jsme všem stranám koalice nabídli, že veškeré otázky spojené s gescí školství rádi zodpovíme v rámci koaliční rady. Na koaliční radě konané 17.2. bylo domluveno, že po jarních prázdninách proběhne koordinační schůzka dle přání ředitelů ve formátu ředitelé škol se zástupci koaličních stran, všech radních a starosty. Nechápeme tudíž, proč mělo hnutí ANO potřebu vydávat jednostranná ultimáta o tomtéž.

Uvědomujeme si vážnost dopisu a chceme s řediteli jihoměstských škol obnovit standardní komunikační vztah minimálně na úrovni před koronavirovou epidemií, kvůli které se komunikace omezila pouze na formu online konferenčních hovorů a e-mail. Osobní setkání bylo omezeno na minimum z důvodu snížení rizika přenosu nákazy.

Nutnost vidíme ve spolupráci gescí školství, majetku a financí. Naše radní hned zahájila online schůzky s řediteli škol, stejně tak proběhne společné setkání, ze kterého pro vedení radnice vzejdou úkoly.

Plné znění usnesení ke stažení ZDE

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články