Josef Kocourek

“Jižní Město mám rád a jinam bych se nestěhoval. Oceňuji jeho lokalizací na okraji Prahy, komfortní spojení díky metru a zejména množství zeleně. Na Jižní Město jsem se přistěhoval v roce 1977. V průběhu života jsem se z Jižního Města odstěhoval, abych se sem před 20 lety vrátil. A žiju tu doposud. Chci se podílet na změně pocitu lidí, že radnice tu není pro developery, ale pro své občany”, Josef Kocourek.

Josef Kocourek (*1964) pochází z Prahy, kde vystudoval střední odborné učiliště Spojů, obor mechanik pro vnitřní telekomunikační zařízení. Po absolvování základní vojenské služby pracoval v oboru elektro, kde se vypracoval na šef-elektrikáře. Řídil zakázky a vedl tým elektrikářů. Později přešel do údržby, kde se následně stal správce budov. Jako skaut pomáhal při Kamenici nad Lipou zakládat místní organizaci. Má za sebou 12 táborů a dodnes je se skauty ve spojení. Mnoho let působil jako trenér házené. Jeho tým mini-žáků vyhrál Pražský přebor, což bylo v době, kdy došlo k experimentu rozdělení soutěže na chlapce a dívky. Je také členem speleologické organizace v Tetíně.

K Pirátům se přihlásil v prosinci 2017. Členem strany se stal v dubnu 2018. Za Piráty kandidoval v roce 2018 do zastupitelstva městské části Praha 11, byl zvolen zastupitelem a následně se stal uvolněným místopředsedou Výboru pro územní rozvoj a životní prostředí. V současnosti je již druhé volební období předsedou místního sdružení Piráti Praha 11. Dále je zapojen do krajského expertního týmu pro územní rozvoj v rámci krajského sdružení Piráti Praha.
Moje aktuality

Postřeh ke schválené kontribuci
28.02.2022

Postřeh ke schválené kontribuci

Praha, 28. února 2022 – Na konci ledna byl na zastupitelstvu hl. m. Prahy schválen dokument s názvem “Metodika spoluúčasti investorů”, který stanovuje, jakou měrou by se soukromí investoři měli finančně podílet například na budování...

Budoucnost Metropolitního plánu a postup Prahy 11
29.04.2021

Budoucnost Metropolitního plánu a postup Prahy 11

I nás na Jižním Městě zajímá jaká je budoucnost městského plánování v Praze, která samozřejmě ovlivní do jisté míry každého z nás. Metropolitní plán hlavního města Prahy je nová koncepce obsahující nový přístup k plánování...