Efektivně rozsvítíme Jižní Město

Efektivně rozsvítíme Jižní Město

Veřejné osvětlení v současné době prochází dynamickým rozvojem. Nejzásadnější je přechod od sodíkových výbojek na LED čipy. A v budoucnu bude veřejné osvětlení propojeno s dalšími technologiemi.

Praha 11 byla vybrána do pilotního projektu smartifikace veřejného osvětlení, kdy vybrané lampy budou zkušebně přestavěny k osazení nabíjecími stanicemi pro elektromobily. Předběžně se jedná o oblast Háje. V nedávné době byl dokončen projekt výměny veřejného osvětlení ve vnitrobloku Petýrkova. Veřejné osvětlení v této oblasti je nově osazeno LED svítidly se žlutým zabarvením. Doteď se tato světla v Praze užívala převážně k osvětlení silnic. Na žádost naši radnice byla nyní umístěna LED osvětlení i v rezidenčním prostoru. Celkem bylo vyměněno 72 světel

Od nového osvětlení si slibujeme snížení světelného smogu. LED osvětlení svítí pouze na chodníky a nevyzařuje světlo do svého okolí.

V kontextu světelného znečištění, které Praha produkuje, se jedná o kapku v moři, nicméně někde se začít musí. Jsme rádi, že se tento projekt podařilo dotáhnout do konce, za což děkujeme Technologie hlavního města Prahy, a.s.

Sdílení je aktem lásky

Navrhni úpravu