Dnes bylo spuštěno testování pedagogů z Prahy 11

Dnes bylo spuštěno testování pedagogů z Prahy 11

Hygienická stanice hlavního města Prahy ve spolupráci s Armádou České republiky provádí od dneška preventivní testování zaměstnanců našich škol. Všichni pracovníci ve školství v rámci své pracovní náplně přicházejí do kontaktu s dětmi a patří dle statistik k nejohroženějším skupinám.

Tiskovou zprávu městské části Praha 11 najdete ZDE

“Proto městská část Praha 11 domluvila plošné testování na nemoc COVID-19 pro pedagogy našich mateřských a základních škol. Odběr probíhá přímo na radnici MČ Praha 11, kam dnes dorazila mobilní odběrová jednotka. Odběr provádí 3 profesionální laborantky z Hygienické stanice hlavního města Prahy a proces odběru trvá jen pár vteřin. Podle pedagogů je odběr zcela bezbolestný.
Naší snahou je co největší bezpečnost, jak zaměstnanců škol, tak i dětí a žáků. I proto jsme všechny školy a školky vybavili ochrannými prostředky ve formě roušek respirátorů a ochranných štítů. Velmi ráda bych na tomto místě ocenila pomoc Hygienické stanice hlavního města Prahy a Armády České republiky, které samotné odběry zajišťují. Hygienické stanici hlavního města Prahy jsme poskytli seznam osob, zatím o testování projevilo zájem 400 osob.
Testování se bude provádět rychlostem Rapid test, který odhalí onemocnění člověka korona virem nebo může ukázat i přítomnost protilátek po prodělaném onemocnění. Test se provádí vpichem do prstu speciální lancetou, pomocí kapiláry se dotyčnému odebere nepatrné množství krve - cca 2 kapky - a ta se nanese na testovací pole, přidá se činidlo a zhruba za 20 minut je známý výsledek.
Před odběrem se do jmenných seznamů zapisuje datum narození, bydliště a telefonní kontakt testovaných osob. V případě pozitivního výsledu bude konkrétní osoby kontaktovat pražská hygiena. Souběžně s testováním zaměstnanců škol prochází testováním i zaměstnanci úřadu MČ Praha 11. Veškeré testování je čistě dobrovolné a je zdarma.

Jsme jediná městská část, která zajistila zdarma plošné testování!
Děkujeme!”

Mgr. Zuzana Ujhelyiová

Sdílení je aktem lásky

Navrhni úpravu