Bezpečné cesty do škol - ZŠ a MŠ Chodov

Bezpečné cesty do škol - ZŠ a MŠ Chodov

Praha, 16. dubna 2022Koncem února jsme odevzdali dopravní studii financovanou hl. m. Prahou, s cílem zajistit zkvalitnění pěších vazeb pro děti. Jedná se o celopražský projekt. Studie je společnou prací Institutu plánování a rozvoje hlavního města Prahy, Technické správy komunikací, Městské části Praha 11 a Policie České republiky.

Děkujeme organizaci Pěšky městem, která tento projekt iniciuje a provází jím, a především místní učitelce Lucii Vilímovské, která stojí za projektem právě pro ZŠ a MŠ Chodov.

Na studii se podílely samy děti, které na pocitových mapách či přímo v terénu upozornily na místa, která považují za nebezpečná. Část podnětů byla vypořádána již v průběhu participace např. odtažení vraků a úprava zeleně.

Hlavní částí studie je návrhová část:

  1. Zřízení středového ostrůvku v ulici Ke Stáčírně na stávajícím přechodu u autobusových zastávek Litochlebské náměstí.
  2. Stavební příčný práh u stávajícího přechodu v ulici Benkova u hasičské stanice.
  3. Světelně řízené přechody křižovatky Türkova / Květnového vítězství
  4. Stavební úprava uličního prostoru před budovou školy pomocí stavebních prahů, nové zeleně a rozšíření prostoru pro pěší před školou. Vzhledem k finanční nákladnosti předpokládáme, že bude tato úprava realizována jako poslední z tohoto balíčku.

Uděláme vše pro to, aby tato studie byla co nejdříve schválena komisí BESIP a TSK spustilo projekční práce.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Renovace veřejného osvětlení
15.05.2023

Renovace veřejného osvětlení

V minulém volebním období se spustila obnova veřejného osvětlení na velké části naší městské části. Iniciátorem této rekonstrukce byl náš tehdejší radní Martin Duška.