...A velký skok k digitizaci úřadu Městské části Praha 11

...A velký skok k digitizaci úřadu Městské části Praha 11

Od 1. března 2023 přešli zaměstnanci městské části Prahy 11 na využívání elektronické podpisové knihy – EPK v ekonomickém systému GINIS.

Ta bude nejen přínosem pro usnadnění a přehlednost procesů, ale zároveň odlehčí zaměstnancům MČ Praha 11 i našim lesům od spotřeby papíru.

Elektronická podpisová kniha plně nahrazuje papírový likvidační záznam faktur a poukazů v přívětivém webovém rozhraní. Každý, jehož podpis je pod dokument třeba, dostane emailem avizo a věc schválí několika kliknutími. Úředníci tím šetří nejen spotřebu papíru, ale i čas, který věnují práci pro občana. Spolu s efektivností a zrychlením vnitřních procesů přináší novinka ještě jednu výhodu: předběžnou finanční kontrolu, která ze zákona musí proběhnout před tím, než se cokoli objedná nebo zaplatí. Hlídá tím pádem i nepřečerpání rozpočtů.

Obíhat by měla data a ne lidé!

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Digitalizace a opravy silnic a chodníků
21.05.2021

Digitalizace a opravy silnic a chodníků

Co je to vlastně ta digitalizace? Psát něco do počítače a posílat to emaily? Elektronická korespondence již v dnešní době nedostačuje a digitalizací se spíše rozumí napojení systému a automatizace procesů. Jak něco takového může...

Posíláme modemy do jihoměstských rodin
12.11.2020

Posíláme modemy do jihoměstských rodin

Od počátku přechodu na distanční výuku jsme shromažďovali požadavky našich škol. Ředitelky a ředitele jsem požádala, aby oslovili rodiče a ověřili možnosti internetového připojení z jejich domovů. Na základě získaných informací se naše městská část...