Piráti schválili dodatek koaliční smlouvy

07. 06. 2023
Piráti schválili dodatek koaliční smlouvy

Praha, 7. června 2023Členové MS Piráti Praha 11 hlasovali pro obnovení koalice

Koaliční strany Piráti, Praha 11 Sobě a Hnutí pro Prahu 11 vyjednávaly několik týdnů podmínky obnovy koalice, která byla ukončena 20. 4. jednostranným porušením koaliční dohody ze strany Hnutí pro Prahu 11 odvoláním radního za Piráty.

Zástupci stran si vyjasnily problematické body dosavadní spolupráce a vytvořily první dodatek k původní koaliční smlouvě z 9.12.2022, který doplňuje a zpřesňuje dohodu na klíčových tématech. Důležitým bodem vyjednávání bylo pro Piráty zcela neakceptovatelné vyjadřování politických zástupců Hnutí pro Prahu 11 směrem k menšinám. Dodatek doplňuje koaliční smlouvu o bod:

5.1. Smluvní strany odsuzují veškeré projevy nesnášenlivosti, rasismu a xenofobie a zavazují se, že všichni jejich zástupci se zdrží jakýchkoliv nevhodných projevů a budou zachovávat rovný přístup ke každé osobě bez ohledu na původ, barvu pleti, rasu, etnickou příslušnost, národnost, jazyk, věk, pohlaví, rod, sexuální orientaci, zdravotní stav, náboženské vyznání, politické přesvědčení, manželský a rodinný stav či sociálně-ekonomický status.

Celý text koaliční smlouvy najdete ZDE.

Celý text dodatku koaliční smlouvy najdete ZDE.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Koaliční smlouva je podepsána
09.12.2022

Koaliční smlouva je podepsána

Praha, 9. prosince 2022 – Dnes byla na úřadě městské části podepsána koaliční smlouva mezi Piráty, Hnutím pro Prahu 11 a Prahou 11 Sobě.