Starochodovská škola má dustojné prostory

Starochodovská škola má dustojné prostory

Pirátské listy Praha 11, léto 2022Dostavbou Starochodovské školy jsem se začala intenzivně zabývat jen pár dní poté, co jsme s kolegy na radnici vstoupili. Škola v roce 2011 přišla o část prostor kvůli demolici na pokyn statika a od té doby čekala na jejich náhradu.

Přestože dodavatel byl vysoutěžen, bývalá rada nebyla schopna učinit krok k jeho výběru. Rodiče a pedagogové v čele s Monikou Duškovou za dostavbu školy dlouhodobě bojovali. Bylo třeba obrousit hrany na lidské úrovni, což se podařilo a naše rada dodavatele vybrala. Od roku 2017 měla městská část sice bezúročnou půjčku, nicméně půjčka, i když bezúročná, je stále závazek a výdaj. Vyjednala jsem proto spolu s kolegy dotaci 50 milionů korun od Magistrátu hlavního města Prahy, tu nám zastupitelstvo HMP v červnu 2019 schválilo. Nadto se mi následně podařilo vyjednat dalších 12 milionů dotace, takže jsme půjčku mohli z větší částky umořit. V průběhu stavby došlo k částečné změně projektu, díky tomu se budova zařadila do energetické náročnosti A. Díky iniciativě našeho starosty Jiřího Dohnala jsme na dostavbu získali dalších 66 milionů v rámci dotací z EU.

Těší mě, že má škola konečně důstojné prostředí pro děti i pro pedagogy.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Parkování snadno a rychle?
21.07.2022

Parkování snadno a rychle?

Pirátské listy Praha 11, léto 2022 – Akorát že vůbec! Po dlouhých letech jsme přistoupili k řešení problematiky parkování jako první. Na našem sídlišti jde o strukturální problém způsobený výstavbou bytových domů v době, kdy...