KC Zahrada ožila Street festivalem

KC Zahrada ožila Street festivalem

Druhá z červnových sobot v KC Zahrada patřila již tradiční akci Street Festival, která nabídla přehlídku pouličních tanečních stylů a dalších aktivit. V průběhu celého dne proudil Zahradou dav o bezmála 300 lidech všech věkových kategorií. Součástí festivalu byla taneční soutěž, graffiti exhibice, BMX exhibice, možnost vyzkoušet si parkour, barber shop, občerstvení i rapová muzika. V letošním roce se nově festivalu zúčastnili i místní pracovníci z Proxima Sociale, organizace sociálních služeb. Hlavnímu organizátorovi Robertu Kyselovi tímto patří z městské části obrovské díky!

Byť akce není pro program KC Zahrada typická, rozšiřuje jeho nabídku o další hudební styly pro další věkové kategorie. V minulosti se festival konal ve Volnočasovém areálu Kupeckého, k jeho přesunutí do částečně vnitřních prostor KC Zahrada došlo vzhledem k předchozím zkušenostem s proměnlivostí počasí.

U příležitosti festivalu dostalo KC Zahrada také nový vzhled. Na bočních stěnách u vstupu vznikl mural od výtvarníka, jež vystupuje pod pseudonymem fj_87, a který pochází z nedalekých Měcholup a na Jižním Městě i v KC Zahrada strávil část svého dospívání. Jeho dílo má odkazovat na kulturní balancování mezi generacemi, které KC Zahrada nabízí. Sám říká, že kultura celkově je jakýmsi balancováním mezi veřejným zájmem, politikou a umělci samotnými.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Praha 11 podporuje mladé ve sportování
01.02.2023

Praha 11 podporuje mladé ve sportování

Jako každý rok i pro letošek bylo naplánováno vypsání dvou kol dotačních programů, a to jak v oblasti sportu, tak i kultury. První kolo dotací bylo vyhlášeno ještě před nástupem nové rady a termín přihlášení...