Jihoměstské děti sbírají úspěchy po celém světě jak v kulturní, tak i sportovní sféře

Jihoměstské děti sbírají úspěchy po celém světě jak v kulturní, tak i sportovní sféře

S koncem školního roku přichází také konec sezon různých soutěží. Zastavím se u několika úspěchů našich jihoměstských organizací, a to především v mezinárodním měřítku.

Pěvecký soubor ze ZUŠ Jižní Město zářil v Benátkách Velmi úspěšná byla výprava Pražské kantilény z Jižního Města. Ta se na přelomu dubna a května zúčastnila International Choir Competition Venezia in Musica. Z Benátek pěvecký sbor pod vedením Karolíny Řepové a Anny-Marie Lahodové přivezl hned tři zlaté medaile, a to v kategoriích – dětských sborů, folkloru i Grand Prix pro absolutního vítěze. Celému sboru, který působí na ZUŠ Jižní Město pod vedením ředitele Františka Hlucháně, velmi gratulujeme!

Jako první český klub létali JNS až v Orlandu Ke konci dubna se jako první cheerleadingový český klub zúčastnili jihoměstské JNS Cheerleadrs klubového mistrovství světa v Orlandu v USA. V kategorii International Open Large Coed nakonec získali 11. místo.

Bronz v judu z Evropy Odchovanec jihoměstské Judo Academy David Dudy přivezl v dubnu z juniorského mistrovství Evropy v Poznani bronzovou medaili.

Medaile ze Švédska Z prestižního turnaje Kalmarsund Floorball Cup na Jižní Město přivez Florbal Chodov hned několik medailí. Ze sedmi týmů přivezli naši tři zlaté medaile a jedno stříbro!

Gratulace patří všem, kteří uspěli v mezinárodních soutěžích. Zároveň je ale třeba zmínit, že i na úrovni národní máme také mnoho úspěchů. Všem velmi gratulujeme!

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

KC Zahrada ožila Street festivalem
01.07.2023

KC Zahrada ožila Street festivalem

Druhá z červnových sobot v KC Zahrada patřila již tradiční akci Street Festival, která nabídla přehlídku pouličních tanečních stylů a dalších aktivit. V průběhu celého dne proudil Zahradou dav o bezmála 300 lidech všech věkových...

Praha 11 podporuje mladé ve sportování
01.02.2023

Praha 11 podporuje mladé ve sportování

Jako každý rok i pro letošek bylo naplánováno vypsání dvou kol dotačních programů, a to jak v oblasti sportu, tak i kultury. První kolo dotací bylo vyhlášeno ještě před nástupem nové rady a termín přihlášení...

Andy Warhol na Jižním Městě
02.07.2023

Andy Warhol na Jižním Městě

Slavné Campbellovy polévky najdete až do poloviny prázdnin na Chodovské tvrzi. Jižní Město tak hostí výstavu grafik světové úrovně, kde se setkáte s originály přímo od Andyho Warhola včetně jeho nejznámějších portrétů Marilyn Monroe, serigrafií...