Podepsána koaliční smlouva

Podepsána koaliční smlouva

V pátek 15.2.2019 byla slavnostně podepsána koaliční smlouva. Na jednání Zastupitelstva MČ Praha 11 v úterý 19.2.2019 bude zvolena nová Rada vzešlá z podzimních komunálních voleb. Stará Rada bez politického mandátu tím skončí.

Jsme rádi, že se podařilo vyjednat kvalitní koaliční smlouvu a věříme, že nová koalice na Praze 11 udělá mnoho dobré práce. Po předchozích vedeních je co napravovat a zlepšovat.

Podepsána koaliční smlouva

Chceme, aby se Jižní Město stalo místem, kde se lidé setkávají, pracují a jsou hrdí, že je jejich domovskou adresou. Spolu s našimi koaličními partnery nás čeká mnoho práce, abychom tento cíl naplnili.

Koaliční smlouvu ve veřejném hlasování na Pirátském fóru schválila členská základna místního sdružení Pirátů Praha 11 a posvětilo ji Pražské krajské předsednictvo České Pirátské strany.

Podepsána koaliční smlouva

Rozložení Rady dle koaliční smlouvy je 3 radní včetně starosty pro Piráty, 2 radní za ANO, 2 radní za TOP09&STAN a 2 radní za ODS.

Piráti od začátku vyjednávali koalici podle předem schválené Povolební strategie. Shodně s tímto dokumentem jsme ihned po volbách oslovili všechny strany kromě SPD, jako subjektu ohrožující základy liberální demokracie a JM-ND. Od začátku koaličního vyjednávání je naším cílem vytvořit stabilní a efektivní koalici. Naše první povolební setkání proběhlo s Hnutím pro Prahu 11, se kterým jsme se pokoušeli koalici vyjednávat dva měsíce. Nicméně společně s HPP11 nemáme dostatečný počet zastupitelů pro vytvoření dvoučlenné stabilní koalice. A po dobu celých dvou měsíců se nenašel jiný politický subjekt, který by byl ochotný jít do Rady s HPP11.

Podepsána koaliční smlouva

Piráti šli do voleb s cílem pozvednout Prahu 11 a zajistit naší městské části udržitelný rozvoj. Náš volební výsledek dokazuje, že nás naši voliči volili pro to, abychom prosazovali náš program.

Při vyjednávání koalice se stranami ANO, TOP09+STAN a ODS jsme vždy trvali na splnění podmínek z naší povolební strategie, mezi které patří i to, že v Radě nebudou trestně stíhané nebo již odsouzené osoby. Naši partneři tyto podmínky akceptují.

Jihoměstští Piráti ctí ducha demokracie a jsme toho názoru, že i opoziční strany by měly mít podíl na chodu Městské části. Proto požadujeme, aby opozice měla zastoupení ve výborech a komisích. Můžeme konstatovat, že v tomto panuje shoda mezi všemi koaličními partnery. Proto nová koalice nabídne pozici předsedy kontrolního výboru Hnutí pro Prahu 11 jakožto nejsilnějšímu opozičnímu subjektu. Místa ve všech výborech a komisích pak garantujeme i dalším opozičním stranám.

Česká pirátská strana získala v komunálních volbách 18,55 % a 9 zastupitelských mandátů z celkových 45. Ze sedmi politických stran a hnutí, které mají své zástupce v novém zastupitelstvu Městské části Praha 11, se stala druhým nejsilnějším subjektem.

Piráti na Praze 11 vyjednávali v souladu s předem schválenou a transparentně zveřejněnou povolební strategií, která jasně definuje možnosti vzniku a podpory koalice a Rady městské části.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články