ZŠ K Milíčovu má nové poradenské centrum

ZŠ K Milíčovu má nové poradenské centrum

Nová radní pro školství Mgr. Zuzana Ujhelyiová (Piráti) v úterý 26.2.2018 v ZŠ K Milíčovu otevřela nové poradensko-psychologické centrum.

Centrum je financováno z Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání Evropské unie, z něhož ZŠ K Milíčovu získala finance prostřednictvím tzv. „šablon“ připravených Ministerstvem školství (MŠMT) a ve škole bude fungovat minimálně 2 roky.

Od prvotního nápadu po závěrečnou realizaci uběhlo pouze půl roku. To je těžko uvěřitelný a vynikající výkon paní ředitelky Mgr. Aleny Červené.

Poradenské centrum má dvě místnosti, ve kterých se bude střídat 7 odborníků (sociální pedagog, kariérní poradce, preventista, psycholog, speciální pedagog apod.).

„Pracuje se zde komplexně, jak s dětmi, tak s jejich rodiči, učiteli a třídou. Pracovníci se snaží vést děti k tomu, aby přišli už ve fázi, kdy se cítí v nepohodě. Řada problémů se dá vyřešit už v prvopočátku. Měla jsem možnost hovořit se sociální pedagožkou a blíže se seznámit s tím, čemu se chce věnovat. Chci tímto poděkovat za milé přijetí, popřát hodně úspěchů a především chci ocenit paní ředitelku, že své nápady ve prospěch školy a dětí realizuje“, uvedla u příležitosti slavnostního otevření centra radní pro školství Zuzana Ujhleyiová (Piráti).

ZŠ K Milíčovu má nové poradenské centrum

ZŠ K Milíčovu má nové poradenské centrum

ZŠ K Milíčovu má nové poradenské centrum

ZŠ K Milíčovu má nové poradenské centrum

ZŠ K Milíčovu má nové poradenské centrum

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Kdo si hraje, nezlobí
01.06.2020

Kdo si hraje, nezlobí

Hledáte na Jižním Městě místo, kde se můžete sejít s přáteli a vzít s sebou své ratolesti i za nepříznivého počasí? Místo, kde Vás s dětmi vítají a ještě Vám uvaří dobrou kávu? Místo, kde...

Kam s dětmi?
22.09.2018

Kam s dětmi?

“Prosím, kam jezdíte s dětmi do skateparku a na dopravní hřiště?”, tento dotaz byl v nedávné době položen v jedné z facebookových skupin sdružující rodiče na Jižním Městě (dále jen JM). Pokusili jsme se pro...

Pozdě bycha honiti
01.06.2022

Pozdě bycha honiti

COVID téměř na dva roky víceméně uzavřel školy. Všichni touto situací strádali v mnoha ohledech. Bylo těžké znovu u dětí vytvořit návyk a zájem o pohyb či sport. V březnu 2021 mě oslovit člen sportovní...

Co čeká naše školy v září?
22.05.2022

Co čeká naše školy v září?

Celá ČR se vypořádává s přílivem válečných uprchlíků z Ukrajiny, především žen a dětí. Do konce školního roku jsou tyto děti ještě osvobozeny od povinné školní docházky, ale od září se již zapojí do vzdělávání....