Mgr. Zuzana Böhmová

středoškolská pedagožka

“Vždycky se mi líbila panelová sídliště, i to je důvodem, proč jsem si život na Jižním Městě zamilovala. Můj příběh na Jižáku začal již před osmi lety láskou a následně zaměstnáním. Hned po dokončení vysoké školy jsem zde začala učit na ZŠ a MŠ Chodov, která téměř deset let čekala na dostavbu západního křídla - to byl pro mě impulz, který ve mně vyvolal zájem o komunální politiku. Následovalo setkání s Piráty, jejichž jsem byla dlouholetou voličkou, a tím začala moje cesta u Pirátů…”, Zuzana Böhmová.

Zuzana Böhmová (*1990) pochází z Plzně, kde vystudovala vysokoškolské studium Vizuální kultura se zaměřením na vzdělávání (Bc.). Následně odešla do Prahy, kde dokončila studium na PedF UK - Výtvarná výchova pro střední, základní a umělecké školy (Mgr.). Po dokončení studia začala učit na státní základní škole na Jižním Městě odkud po třech letech odešla a od roku 2018 učí na soukromé střední škole také na Praze 11.

Za Piráty kandidovala v roce 2018 do zastupitelstva městské části Praha 11, byla zvolena zastupitelkou a stala se předsedkyní Výboru pro otevřenou radnici a digitalizaci, kde se věnovala především agendě IT, open datům, gis mapám, jednacím řádům. K Pirátům vstoupila na začátku roku 2019. V letech 2019 - 2021 byla místopředsedkyní MS Piráti Praha 11. Na konci roku 2020 rezignovala na funkci zastupitelky z důvodu svého nového angažmá u Pirátů v oblasti koordinace krajských expertních týmů pro IT a Smartcity. Od začátku roku 2021 je členem Výboru pro IT a SmartCity hl. m. Prahy.
Moje aktuality

Andy Warhol na Jižním Městě
02.07.2023

Andy Warhol na Jižním Městě

Slavné Campbellovy polévky najdete až do poloviny prázdnin na Chodovské tvrzi. Jižní Město tak hostí výstavu grafik světové úrovně, kde se setkáte s originály přímo od Andyho Warhola včetně jeho nejznámějších portrétů Marilyn Monroe, serigrafií...

KC Zahrada ožila Street festivalem
01.07.2023

KC Zahrada ožila Street festivalem

Druhá z červnových sobot v KC Zahrada patřila již tradiční akci Street Festival, která nabídla přehlídku pouličních tanečních stylů a dalších aktivit. V průběhu celého dne proudil Zahradou dav o bezmála 300 lidech všech věkových...