Dnes bylo spuštěno testování pedagogů z Prahy 11

Dnes bylo spuštěno testování pedagogů z Prahy 11

Hygienická stanice hlavního města Prahy ve spolupráci s Armádou České republiky provádí od dneška preventivní testování zaměstnanců našich škol. Všichni pracovníci ve školství v rámci své pracovní náplně přicházejí do kontaktu s dětmi a patří dle statistik k nejohroženějším skupinám.

Tiskovou zprávu městské části Praha 11 najdete ZDE

“Proto městská část Praha 11 domluvila plošné testování na nemoc COVID-19 pro pedagogy našich mateřských a základních škol. Odběr probíhá přímo na radnici MČ Praha 11, kam dnes dorazila mobilní odběrová jednotka. Odběr provádí 3 profesionální laborantky z Hygienické stanice hlavního města Prahy a proces odběru trvá jen pár vteřin. Podle pedagogů je odběr zcela bezbolestný. Naší snahou je co největší bezpečnost, jak zaměstnanců škol, tak i dětí a žáků. I proto jsme všechny školy a školky vybavili ochrannými prostředky ve formě roušek respirátorů a ochranných štítů. Velmi ráda bych na tomto místě ocenila pomoc Hygienické stanice hlavního města Prahy a Armády České republiky, které samotné odběry zajišťují. Hygienické stanici hlavního města Prahy jsme poskytli seznam osob, zatím o testování projevilo zájem 400 osob. Testování se bude provádět rychlostem Rapid test, který odhalí onemocnění člověka korona virem nebo může ukázat i přítomnost protilátek po prodělaném onemocnění. Test se provádí vpichem do prstu speciální lancetou, pomocí kapiláry se dotyčnému odebere nepatrné množství krve - cca 2 kapky - a ta se nanese na testovací pole, přidá se činidlo a zhruba za 20 minut je známý výsledek. Před odběrem se do jmenných seznamů zapisuje datum narození, bydliště a telefonní kontakt testovaných osob. V případě pozitivního výsledu bude konkrétní osoby kontaktovat pražská hygiena. Souběžně s testováním zaměstnanců škol prochází testováním i zaměstnanci úřadu MČ Praha 11. Veškeré testování je čistě dobrovolné a je zdarma.

Jsme jediná městská část, která zajistila zdarma plošné testování! Děkujeme!”

Mgr. Zuzana Ujhelyiová

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Posíláme modemy do jihoměstských rodin
12.11.2020

Posíláme modemy do jihoměstských rodin

Od počátku přechodu na distanční výuku jsme shromažďovali požadavky našich škol. Ředitelky a ředitele jsem požádala, aby oslovili rodiče a ověřili možnosti internetového připojení z jejich domovů. Na základě získaných informací se naše městská část...

Otevřené školky i v létě
22.10.2020

Otevřené školky i v létě

Na jaře vzhledem k vládním opatřením byly uzavřené i mateřské školy na naší městské části. Rodiče z Jižního Města začala zajímat možnost prodlouženého prázdninového provozu mateřských škol.