Vítězný návrh nových zastávek MHD

Vítězný návrh nových zastávek MHD

Náš kandidát na radního pro životní prostředí, veřejný prostor a městský mobiliář Martin Duška se zúčastnil slavnostního vyhlášení výběrového řízení, které pořádá IPR na nové pražské zastávky. Praha se po letech nekoordinovaných nákupů snaží sjednotit městský mobiliář, jako jsou odpadkové koše, zábradlí, nebo zmíněné zastávky MHD.

Návrh nových zastávek MHD

Vítězný návrh je dílem studia Olgoj Chorchoj konkrétní tvůrci jsou prof. MgA. Michal Froněk a prof. M.A. Jan Němeček. Jejich návrh byl porotou oceněn pro svou jednoduchou estetiku, odolnost vůči vandalům a především funkčnost.

Návrh nových zastávek MHD

Konstrukce je navržena modulárně, což znamená, že přístřešek bude možné prodlužovat pro potřeby konkrétní stanice. Hlavním vizuálním znakem vítězného návrhu je černá barva nosné konstrukce. Nové zastávky se budou dělit na prosté přístřešky a na elektrifikované verze, které poskytnou wi-fi připojení a možnost dobíjení telefonů přes USB. Jako Piráti vítáme i instalaci reproduktorů, které budou informovat nevidomé cestující.

V tuto chvíli začne příprava výroby prototypu, který bude rok testován v reálných podmínkách pražského života. Pokud vše půjde podle plánu, Pražané by se nových zastávek mohli dočkat v roce 2021.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Renovace veřejného osvětlení
15.05.2023

Renovace veřejného osvětlení

V minulém volebním období se spustila obnova veřejného osvětlení na velké části naší městské části. Iniciátorem této rekonstrukce byl náš tehdejší radní Martin Duška.

Parkování snadno a rychle?
21.07.2022

Parkování snadno a rychle?

Pirátské listy Praha 11, léto 2022 – Akorát že vůbec! Po dlouhých letech jsme přistoupili k řešení problematiky parkování jako první. Na našem sídlišti jde o strukturální problém způsobený výstavbou bytových domů v době, kdy...

Bezpečné cesty do škol - ZŠ a MŠ Chodov
16.04.2022

Bezpečné cesty do škol - ZŠ a MŠ Chodov

Praha, 16. dubna 2022 – Koncem února jsme odevzdali dopravní studii financovanou hl. m. Prahou, s cílem zajistit zkvalitnění pěších vazeb pro děti. Jedná se o celopražský projekt. Studie je společnou prací Institutu plánování a...